Site Anzegem: verschil tussen versies

Uit Familie De Praetere
Regel 20: Regel 20:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|+
|+
! rowspan="2" |Artikel
! rowspan="2" |Perceelnummer
! rowspan="2" |Perceelnummer
! rowspan="2" |Grondgebruik
! rowspan="2" |Grondgebruik
Regel 29: Regel 30:
!Bebouwd
!Bebouwd
|-
|-
|294
|630
|630
|
|
Regel 36: Regel 38:
|
|
|-
|-
|294
|632
|632
|
|
Regel 43: Regel 46:
|
|
|-
|-
|294
|633a
|633a
|Huis
|Huis
Regel 50: Regel 54:
|28
|28
|-
|-
|294
|622
|622
|Land
|Land
Regel 57: Regel 62:
|
|
|-
|-
|294
|623
|623
|Huis
|Huis
Regel 64: Regel 70:
|28
|28
|-
|-
|294
|624
|624
|Huis
|Huis
Regel 71: Regel 78:
|18
|18
|-
|-
|294
|625
|625
|Land
|Land
Regel 78: Regel 86:
|
|
|-
|-
|
| colspan="6" |'''Totalen'''
| colspan="6" |'''Totalen'''
|-
|-
|
|
|
|Cultuurland
|Cultuurland
Regel 87: Regel 97:
|
|
|-
|-
|
|
|
|Huis (inclusief grond)
|Huis (inclusief grond)
Regel 94: Regel 105:
|
|
|-
|-
|
|
|
|Alles
|Alles
|86a 98ca
|86a 98ca
|
|
|79,67
|74
|}
=== Antonius De Praetere ===
Artikel 52
Popp, P-C. ''Oorspronkelijke Kadastrale Legger - Gemeente Caster.'' 1834, Brugge, p. 3, https://uurl.kbr.be/1046216; geraadpleegd op 2023-12-16.
{| class="wikitable"
! rowspan="2" |Artikel
! rowspan="2" |Perceelnummer
! rowspan="2" |Grondgebruik
! rowspan="2" |Oppervlakte
! rowspan="2" |Klassering
! colspan="2" |Waarde
|-
!Onbebouwd
!Bebouwd
|-
|52
|606
|Land
|35,90 (35a 90ca)
|3
|22,26
|
|-
|
|614b
|Huis
|8,90 (8a 90ca)
|2
|7,28
|
|-
|
|617
|Boomgaard
|14,40 (14a 40ca)
|2
|11,66
|
|-
|
|618
|Huis
|0,86 (86ca)
|8
|0,78
|30
|-
|52
|638
|Land
|104,60 (1ha 4a 60ca)
|3
|64,85
|
|-
|52
|617a
|Land
|25,79 (25a 79ca)
|3
|16,33
|
|-
|
|
| colspan="6" |'''Totalen'''
|-
|
|
|Cultuurland
|
|
|
|
|-
|
|
|Huis (inclusief grond)
|
|
|
|
|-
|
|
|Alles
|189,55 (1ha 89a 55ca)
|
|
|123,26
|30
|}
|}

Versie van 5 mrt 2024 16:08

Onderzoeksvragen

  1. Zijn de verschillende gronden die de familie in 1840 (Popp) pacht of bezit afkomstig uit één erfenis?
  2. Bezitten ze of pachten ze deze gronden?
  3. Hebben ze altijd op deze locatie gewoond of komen ze elders vandaan?
  4. Waarvoor werd het land gebruikt en past dit binnen de verwachtingen?

Literatuur

Bronnen

Pieter Francis De Praetere

Omstreeks 1842 pacht, bezit of heeft in erfpacht (dit is niet volledig duidelijk in de bron) Pieter Depraetere een aantal percelen in Kaster onder artikelnummer 294 (sectie A).

Popp, P-C. Oorspronkelijke Kadastrale Legger - Gemeente Caster. 1834, Brugge, p. 3, https://uurl.kbr.be/1046216; geraadpleegd op 2023-12-16.

Artikel Perceelnummer Grondgebruik Oppervlakte Klassering Waarde
Onbebouwd Bebouwd
294 630 4,60 (4a 60ca) 2 4,19
294 632 7,78 (7a 78ca) 2 2,62
294 633a Huis 7,35 (7a 35ca) 9 2,32 28
294 622 Land 17,00 (17a) 3 20,25
294 623 Huis 17,35 (17a 35ca) 10 20,32 28
294 624 Huis 17,40 (17a 40ca) 10 20,36 18
294 625 Land 15,50 (15a 50ca) 3 9,61
Totalen
Cultuurland 44a 88ca
Huis (inclusief grond) 42a 10ca
Alles 86a 98ca 79,67 74

Antonius De Praetere

Artikel 52

Popp, P-C. Oorspronkelijke Kadastrale Legger - Gemeente Caster. 1834, Brugge, p. 3, https://uurl.kbr.be/1046216; geraadpleegd op 2023-12-16.

Artikel Perceelnummer Grondgebruik Oppervlakte Klassering Waarde
Onbebouwd Bebouwd
52 606 Land 35,90 (35a 90ca) 3 22,26
614b Huis 8,90 (8a 90ca) 2 7,28
617 Boomgaard 14,40 (14a 40ca) 2 11,66
618 Huis 0,86 (86ca) 8 0,78 30
52 638 Land 104,60 (1ha 4a 60ca) 3 64,85
52 617a Land 25,79 (25a 79ca) 3 16,33
Totalen
Cultuurland
Huis (inclusief grond)
Alles 189,55 (1ha 89a 55ca) 123,26 30